W dniu 22 maja 2024 roku 31 uczestnik贸w Konkursu Pi臋knego Czytania prezentowa艂o fragmenty tekst贸w literackich. Celem zmaga艅 konkursowicz贸w by艂a popularyzacja ksi膮偶ek i czytelnictwa. Organizatorem konkursu by艂 Zesp贸艂 Szk贸艂 Zawodowych Specjalnych z dyrektorem Pani膮 Jolant膮 Ceran, Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szko艂y Zawodowej Specjalnej, Warsztaty Terapii Zaj臋ciowej przy Stowarzyszeniu oraz Stara Kopalnia. Patronat honorowy nad imprez膮 obj膮艂 Prezydent Wa艂brzycha dr Roman Sze艂emej. Do konkursu przyst膮pili uczniowie szk贸艂 i plac贸wek: PSP nr 15, PSP nr 23, ZSP nr 2, PSP Walim, ZSP nr 1, PSP nr 26, ZSZS, III LO, ZS Szczawno-Zdr贸j, DZSP, MOS, WTZ przy SDiR ZSZS, 艢DS, P艢DS, WTZ PSONI. Czytano bardzo, bardzo pi臋knie. Pi臋kno czytania zaprezentowa艂a te偶 Pani Renata Gileta z MOS i Adela 艁uc ze Stra偶y Miejskiej oraz Pan Micha艂 Augustyniak z SG KWK “Viktoria” i Kopal艅 Wa艂brzyskich. Wyst膮pienia ocenia艂a komisja w sk艂adzie:聽 Pani Agnieszka Ptasznik – IV LO, jako przewodnicz膮ca, Pani Irena 艢wi臋tochowska i Ewa 艁awniczak – ZSZS. Jury przyzna艂o dyplomy i upominki ka偶demu uczestnikowi wydarzenia. Organizatorzy serdecznie gratuluj膮 wszystkim czytaj膮cym, a nauczycielom i opiekunom dzi臋kuj膮 za zaanga偶owanie oraz przygotowanie dzieci i m艂odzie偶y do pi臋knego czytania.

*Zapami臋tajmy*

” Ksi膮偶ka! Znajdziesz w niej, co chcesz: b贸r odwieczny, morza szum, zapach zi贸艂 na g贸rskiej 艣cie偶ce,聽 tysi膮c marze艅, tysi膮c dum…”- Lucyna Krzemieniecka

Olga Tatu艣ko

Skip to content