CAŁYM SERCEM Z GÓRNIKAMI * W dniach od 2 do 4 grudnia społeczność szkolna miała możliwość uczestniczenia w Szkolnym Festiwalu Tradycji Górniczej prowadzonym on-line przez opiekuna Koła Regionalnego.

CELEM imprezy było: wzbudzanie ciekawości tradycją, rozwijanie umiejętności zachowania regionalnych tradycji swojej małej ojczyzny, budzenie wrażliwości na cechy wyjątkowe święta.

Drodzy Uczniowie, byliście świetni i chociaż zdarzały się złośliwości sprzętowo-internetowe to dawaliśmy radę. Pracowaliście ochoczo. Wielu z Was należą się gratulacje i pochwały – jednym za dążenie do utrwalania wiedzy o ciekawych tradycjach górniczych, drugim za wspólną zabawę, jeszcze innym za umiejętne ze mną komunikowanie się i pozytywne emocje oraz radość ze wspólnego z rodziną imprezowania – uświetnionego przez: *prezentację multimedialną *wirtualną wycieczkę po Starej Kopalni *opowieści, jak świętowano Barbórkę dawniej *warsztaty plastyczne *live z górnikami *projekcje filmowe z pasowaniem na górnika, bajkowymi historyjkami związanymi z górnictwem oraz tradycjami barbórkowymi.

Opiekun Koła Regionalnego Olga Tatuśko

         

 

Skip to content