WOLNOŚĆ!    NIEPODLEGŁOŚĆ!     ZJEDNOCZENIE!     WŁASNE PAŃSTWO!  NA ZAWSZE!

Narodowe Święto Niepodległości w Polsce obchodzone jest dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. W dniach 10 i 11 listopada 1918 roku dzielny i waleczny naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie upragnionej niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął cały kraj. Jędrzej Moraczewski opisał to słowami: „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po (…) latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze!”.

SZKOŁA DO HYMNU 2020 – 10 listopada o godz. 11:11 w naszej szkole odbyło się drogą online odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Śpiewano uroczyście i wzruszająco w domach. W ten sposób szkoła włączyła się do świętowania tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy Święta Niepodległości.

Olga Tatuśko, organizator.

Skip to content