Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania – społecznej inicjatywie, w ramach której europejskie państwa konkurowały w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Wydarzenia organizowane w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych podczas minionego tygodnia (19-23.10.2020 r.) zostały oficjalnie ujęte na europejskiej mapie kodowania pod nazwą: „Kreatywne kodowanie dla każdego”. Nasza inicjatywa została wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce.

Uczniowie mieli możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych. W trakcie zajęć uczniowie brali udział w grach i zabawach rozwijających ich umiejętności okołoprogramistyczne przy pomocy swobodnych i otwartych poszukiwań rozwiązań. Programować można w różny sposób i jedną z  umiejętności rozwijanych przez naszych uczniów była umiejętność  tworzenia obrazów według  wcześniej przygotowanych plansz. Kodowanie i odkodowywanie odbywało się za pomocą liter, cyfr, symboli i kolorów.

Uczniowie bardzo chętnie i z sukcesem rozwiązywali zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Całokształt pracy uczniów został nagrodzony Certyfikatem Kodowania.

Osoby odpowiedzialne : p.Agnieszka Płoska oraz p.Izabela Janiszewska

Certyfikat Kodowanie

Skip to content