Od 1 kwietnia br. na terenie całej Polski przeprowadzane jest najważniejsze, obowiązkowe badanie statystyczne – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). NSP 2021 to czas, kiedy państwo, zadając wszystkim obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: “ilu nas jest”, “kim jesteśmy”, i “jak żyjemy”. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno – społecznych, jak np. wyznanie, narodowość czy stopień niepełnosprawności NSP jest jedynym źródłem danych. Obowiązkową metodą spisu jest tzw. samospis, tj. samodzielne spisanie się przez Internet. W związku z tym, tych Państwa, którzy jeszcze tego nie zrobili zachęcamy do spisywania się poprzez aplikację spisową dostępną na stronie spis.gov.pl/ lub dzwoniąc pod numer telefonu: 22 279 99 99. Więcej informacji dostępnych jest na stronie spisowej spis.gov.pl/
Skip to content